آموزش تریدی مکس
 آموزش vray
مهمترین قسمت پلاگین vray در بخش رندر آن است.بخشی که کلیات تنظیمات vray در این قسمت گنجانده شده است.قسمتی که به شما اجاه خواهد داد بسیاری از پارامترهای vray را کنترل کنید.نظیر تنظیمات frame buffer,irradiance map,photon map,Environment,camera parametre,و....

مسلما در آینده هر چقدر به این پارامترها آشنایی بیشتری پیدا کنید بیشتر میتوانید صحنه های رئال خلق کنید.

ساده ترین تنظیماتی که بشه با آن در vray رندر گرفت:

یه صحنه ساده ایجاد کنید (مثلا یک قوری با یک plane) و تنظیمات زیر را در آن اعمال کنید.در نظر داشته باشید که این تنظیمات ساده ترین تنظیمات این پلاگین است.

در بخش تنظیمات render در سربرگ renderer :

۱)در قسمت V-ray:frame buffer تیک Enable built in frame buffer را بزنید.

 

۲)در قسمت V-ray global switches تیک Defiult lights را بردارید.و در قسمت V-ray image sampler در قسمت type(تایپ)Adaptive QMC را برگزینید و در قسمت Antialising filter   :Cutmall-Rom را برگزینید.

 

۳)در قسمت V-ray indirect illumination تیک on را زده و در primary bounces می توانید irradiance map و در secondray bounces میتوانید Quasi-monte carlo را انتخاب کنید.

 

۴)در قسمت V-ray irradiance map بهتر است high را ه very low تغییر دهید و تیک show calc.phase را بزنید.

 

در نهایت در قسمت V-ray environment تیک on را زده و رنگ آن را به سفید تبدیل کنید.

دوستان عزیز در نظر داشته باشند که بهتر است این تنظیمات را در ۳دی مکس ۸ انجام بدهید.چون در ۳دی مکس های بعدی جانمایی این تنظیمات کمی فرق کرده است و ممکن است در پیدا کردن محل دقیق این پارامترها دچار اشتباه شوید.Read more: http://vraygroup.blogfa.com/post-33.aspx#ixzz0FNX1Ry1U
|+| نوشته شده توسط هادی احمدپور (شهربابک) در شنبه ۲۶ تیر۱۳۸۹  |
 
 
بالا